środa, 2 kwietnia 2014

Take The Day Off Makeup Remover od Clinique

Witajcie :)


   Na stronie internetowej Clinique Take The Day Off Makeup Remover For Lids, Lashes & Lips jest przedstawiony jako dwufazowy płyn do demakijażu, który przyspiesza likwidowanie trudnego do usunięcia makijażu oczu i ust bez naciągania skóry. 
Produkt ten rozpuszcza i eliminuje trudny do usunięcia makijaż, a nawet wodoodporny tusz do rzęs. Nie podrażnia, nie szczypie w oczy. Przetestowano go okulistycznie i jest on odpowiedni dla osób noszących soczewki kontaktowe.Według mnie jest to wyjątkowo dokładny kosmetyk do usuwania trwałego makijażu, czyli wodoodpornego tuszu, eyelinera, lakieru do ust itp. kosmetyków.Designe jest prosty, skromny, klasyczny, charakterystyczny dla tej marki. Produkt jest umieszczony w plastykowej butelce o pojemności 125 ml (99 zł). Zamknięcie jest jak dla mnie nieco kłopotliwe, bo jest to korek "przemykający", czyli żeby otworzyć trzeba mocno docisnąć i przekręcić. Ale trochę wprawy i wszystko się uda. 
Płyn ma dwie warstwy: wodną i olejkową, które po wstrząśnięciu butelki mieszają się i wówczas można zaaplikować nieco na wacik, a następnie na oko. Wystarczy całkiem niewiele produktu by zmyć z oczu wszystko co niechciane, niepotrzebne po całym dniu.Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że będzie to prawdopodobnie najlepszy płyn dwufazowy do demakijażu oczu jaki używałam. 
Nie dość, że jest super skuteczny, to nie podrażnia, nie szczypie, nie powoduje tzw. mgły na oku. Ta mgła własnie prześladowała mnie za każdym razem, gdy stosowałam jakąś dwufazę. 
Nie pozostawia też bardzo tłustego filmu, który dodatkowo trzeba by zmywać wodą. Większość płynów jakie stosowałam musiałam jeszcze domywać, a tu nie ma tego problemu. 
Płyn jest bezzapachowy, co wyróżnia kosmetyki Clinique spośród innych pielęgnacji. 
Oczywiścię przebadano go okulistycznie i mogą go stosować osoby z wrażliwą skórą oraz noszące soczewki kontaktowe. 
Skład poniżej:Jak widać ja minusów nie zauważyłam jak do tej pory i wszystko wskazuje, że to się nie zmieni.
Jeśli ktoś potrzebuje zmyć dokładnie i bez podrażnień makijaż oczu, to ten płyn jest idealny.

Preparat jest dostępny na stronie Clinique oraz w perfumeriach Douglas i Sephora.
Polecam wszystkim.

A może macie, znacie, lubicie?

Pozdrawiam wiosennie;)