poniedziałek, 3 marca 2014

Clarins The Essentials

Witajcie :)     Essentials Eye Makeup Palette stworzona przez Clarins jako edycja limitowana na Boże Narodzenie. Stworzona, aby oczy wyglądały wspaniale, a przy tym ważne było wsparcie praw człowieka i środowiska. Czy to kolejna neutralna paleta cieni do powiek?

Jak wygląda ta paleta? Po pierwsze, opakowanie jest wykonane z wyselekcjonowanych materiałów przyjaznych ekologicznie i jest rzeczywiście przeznaczone do wielokrotnego użytku. Kiedy zużyje się wszystkie cienie do powiek, można wykorzystać pudełko np. do przechowywania pędzli itp. I to jest bardzo fajne. Bardzo podoba mi się elegancki wygląd i gruby wytrzymały karton zamykany na gumkę. I rzeczywiście opakowania kartonowe z zawartością większej ilość cieni mogą okazać się lepsze w razie upadku palety.


Paleta Essentials jest wyposażona w podwójny pędzelek, który po jednej stronie jest doskonały do ​​nakładania cienia na całą powiekę, a po drugiej na dodawanie mniejszych ilości cienia lub wykończenie oka. Jest tam również spore lusterko oraz przezroczysta plastikowa osłona z numerowaną propozycją wykonania makijażu oka. W palecie umieszczono 10 kolorów cieni. Wszystkie z nich są w różnych odcieniach brązu, jest też kolor ciemnoszary i beż. Wybór kolorów nie mógł być bardziej trafiony, idealny dla każdego rodzaju urody. Większość z nich posiada satynowe wykończenie, są również dwa odcienie matowe i jeden złoty opalizujący.
Formuła w odcieniach satyny jest bardzo dobra, jakby maślana, a dwa odcienie matowe są bardziej subtelne (1,4) świecący złoty cień (2) ma piękny blask i ciekawie odbija światło.
Wszystkie cienie do powiek Clarins mogą być stosowane zarówno w makijażu dziennym jak i wieczorowym. Wystarczy skupić się na intensywności aplikacji cieni. Są one również bardzo łatwe do mieszania, blendowania. Jestem absolutnie za, jeśli chodzi o dobór kolorów i nie ma opcji bym jej nie lubiła używać. Jeśli ktoś szuka  neutralnych odcieni to Essentials jest własnie dla niego. 

Pozdrawiam;)